Ga naar de inhoud
Home » Musthave tech in een mannenhuis

Musthave tech in een mannenhuis

Mannen houden op een bepaalde manier van tech. Natuurlijk zijn er ook vrouwen die van tech houden maar het zijn vaak de mannen in huis die er voor gaan. Maar wat heb je als moderne man nodig in je mannenhuis nu we het tweede kwart van deze eeuw in gaan? Wij nemen je mee op reis.
Een goed netwerk en goed internet
TP-Link Deco BE64 - Mannenhuis

Na COVID zijn we met z’n allen meer thuis gaan werken. Dus we zijn ook steeds meer afhankelijk geworden van het internet en van ons thuis netwerk. Maar ook het simultaan gamen, streamen en muziek luisteren vergen veel van ons netwerk en onze internet aansluiting. Om te bepalen wat je nodig hebt zijn er een paar basis regels die je kunt hanteren. Zo heb he voor 4K streaming ongeveer 15-25 Mbps nodig en voor online gamen 3-6 Mbps. Al die verbruiken tel je bij elkaar op en daar tel je nog 20-30% bij op om de pieken en het verlies in je netwerk op te vangen.

Om ervoor te zorgen dat wij in ons mannenhuis altijd goed internet hebben hebben wij gekozen voor TP-Link en KPN Glasvezel.

De KPN glasvezel omdat die de meest stabiele verbinding garandeert en omdat de up en download symmetrisch zijn.

Voor de rest van het netwerk hebben wij TP-Link switches TL-SG105E en TL-SG108E. In de meterkast hangt een TL-SG1016DE 16 poorts switch. Alles is bekabeld met UGreen CAT8 kabels en vanuit de meterkast is alles wat bekabeld kan worden aangesloten op een patchpaneel dmv CAT8 kabel.

Voor de WIFI vetrouwen wij op de TP-Link Deco BE65 Pro. Deze WiFi 7 Mesh nodes beschikken over 5 Gbit poorten wat meer dan voldoende is voor de 4Gbit glasvezel.


Domotica

Domotica, een samenrtekking van Domus (huis) en tica (automatisering). Je automatiseert je huis dus. In ons mannenhuis hebben wij geregeld met een Homey Pro 2023. Vroeger was domotica net als afstandsbedieningen. Voor ieder apparaat een andere hub en/of app.

In de Homey Pro zit als het ware een hub voor heel veel apparaten. Dus om Philips Hue, Ikea Trädfri, TADO en anderen te laten samenwerken is niet meer voor alles een hub nodig. Daar dient de Homey Pro voor.

Voor ons mannenhuis bedienen wij de lampen door middel van Aqara schakelaars, Robbsmart dimmers, Ikea Trädfri lampen en TADO verwarmingsknoppen. En het mooiste van dit alles? Alles praat met alles. Dus als je een verwarming aanzet kan ook je IKEA verlichting aangaan bijvoorbeeld. Geen idee waarom je dat zou willen maar het kan. Om nog meer op onze energie te letten hebben we de Homey Energy dongle ook aangeschaft.

Op de Homey Pro kan je diverse apps installeren voor ieder merk. En met Advanced flows is jouw fantasie de enige beperking van het systeem.

En wil je nog meer? Dan kan je met Homeyscript (een soort javascript) zelf nog heel veel meer bouwen. Bestellen? Doe je bij Robbshop. En het mooiste: hij zier ook nog mooi uit.

Homey Pro - Mannenhuis

Top beeld en geluid
JBL-Soundbar - Mannenhuis

Wat is mooier dan lekker film te kunnen kijken en daarbij goed geluid te hebben?

Aan de muur bij ons hangt een LG TV van het type OLED65G55LW. Dat is een TV met de OLED EVO techniek. Dit zorgt voor het scherpste detailniveau dat je je kan wensen en zelfs bij fel licht is zwart ook echt zwart.

Voor het geluid maken wij gebruik van een JBL Bar 1000MK2. Dit is een 7.1.4-kanaals surround systeem. Als je dit systeem goed instelt is het net of je midden in de film zit. Dat is 3D zonder 3D beeld. Zoals het hoort in een mannenhuis.


Je gezondheid is belangrijker dan wat dan ook

Gezonde lucht, het lijkt zo vanzelfsprekend maar dat is het niet. Als er auto’s voor je deur langsrijden, je een houtkachel stookt, geurkaarsen brandt of wat dan ook vult je huis zich met VOC’s. En nee dat zijn niet die oude zeeschepen maar Volatile Organic Compounds. Vergeet dat naar en onthoud dat het niet gezond voor je is.

Daarom zijn wij helemaal verliefd op onze Rolfstone luchtzuiveraars. Deze bevatten een HEPA filter.

De vuile lucht wordt van onderaf aangezogen en via de bovenkant weer uitgeblazen nadat het het filter is gepasseerd. Dit filter is gemakkelijk te vervangen. Onderkant open, filter er uit en onderkant weer dicht. Easy peasy.

En ben jij allergisch voor pollen (hooikoorts) dan is een Rolfstone op de slaapkamer een must. Gewoon rustig laten draaien en je ogen en neus zullen je dankbaar zijn.

Doen!!


Ontdek meer van EchteMannen.nl

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

Follow us on Social Media

Ontdek meer van EchteMannen.nl

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder